Diş İmplant Fiyatları

İmplant diş uygulaması, yalnızca diş kaybı ya da dişin hekim tarafından çekilmesi durumunda uygulanabilen bir tedavidir. İmplant tedavisinde, diş etine, çene kemiğine kaynayacak biçimde yapay metal bir diş kökü yerleştirilir. Bu yapay diş kökünün zaman içinde çene kemiğine tamamen kaynaması ve bu şekilde oldukça uzun süreli bir üş tedavisi amaçlanır.

İmplant diş tedavisi, uzun süreli ve sağlam bir çözüm olduğu için avantajlıdır. Yeni yapay diş kökünün çeneye tamamen kaynaması uzun zaman alsa da uygulama çabuk gerçekleştirilir. İyileşme süreci de dahil edildiğinde tamamlanması bir yıla bulacak olan bu uygulama yaklaşık olarak yirmi otuz sene civarında kullanıma izin verecektir. Bu kadar uzun süreli bir kullanım sağlayan, pek fazla sağlık riski bulunmayan ve doğal estetik bir görünüm avantajı veren bu uygulamanın fiyatları implant ve protez markasına yanı zamanda uygulayan hekimin talep ettiği ücrete göre değişmektedir. Sağlıklı bir fiyat bilgisine sahip olmak için uzman hekimle görüşülmesi en doğru karar olacaktır. Ancak ortama olarak bir diş implantının fiyatı bir ila bir buçuk bin arasında değişebiliyor. Yine de implant markası ve hekimin talep edeceği ücret, burada belirleyici faktör.

Kullanılacak implantın markası, yapılacak olan uygulamanın en hassas noktası olacağı için ucuz bir marka seçilmemesi önemlidir. Çünkü piyasadaki tescilli implant markaları genel olarak titanyum malzemesini kullanmaktadır. Titanyum ise alerjik reaksiyona sebep olmayan kaliteli bir metaldir. Diş etlerinin hassasiyetini göz önünde bulundurduğumuzda, alerjik reaksiyona sebep verecek ucuz bir markanın kullanılmasının tüm tedaviyi başarısız ve acılı hale getireceğini görebiliriz. Titanyum malzeme dışında başka malzemeler de kullanılmasına rağmen en titanyum metali, bu uygulamanın yapılmaya başlandığı 1955 yılından beri yapılan uygulamalarda hiçbir sorun çıkartmadan rahatlıkla kullanılmış ve malzeme kaynaklı bir sağlık sorununa neden olmamıştır.

Diş implant fiyatları yüksek olmasına rağmen doğru malzeme kullanımıyla en isabetli, başarılı ve uzun ömürlü tedavi yöntemi olarak diş hekimleri tarafından tavsiye edilmektedir. Steril bir uygulama ile doğru marka bir implant seçimi, implant diş için ödenen fiyatın karşılığını verecek kadar sağlam ve uzun bir kullanım sağlayacaktır.

Kaynak: http://www.implantdis.net


İmplant Dişler Hakkında Kapsamlı Bilgiler
 

© Copyright 2007 - 2016, All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez