Tek Diş İmplant Fiyatı

İmplant tedavisi zannedildiğinin aksine uygulayanlar tarafından oldukça kolay ve ağrısız olduğu belirtilen bir diş tedavisi seçeneğidir. Tek diş için uygulanabileceği gibi, biden fazla diş için de uygulanabilir. Tedavide yapılan işlem, diş eti içine yapay bir diş kökünün yerleştirilmesidir. Daha sonra yerleştirilen bu yapay diş kökünün üzerine protez diş takılarak işlem tamamlanır.

Tek diş implant fiyatı birçok etkene bağlı olarak değişecektir. Burada implantın fiyatından daha önemli olan implantın iyi bir markasının olması ve sağlık testlerinden geçmiş bir malzemeye sahip olmasıdır. İmplant uygulamalarında, diş etinin uygulanan implantı kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu olmaz ancak eğer uygulanan implant steril ve antalerjik bir maddeden yapılmadıysa ilerde oluşturabileceği bakteriyel ya da alerjik durumlar, yapay diş kökünün çene kemiğine kaynamasını engeller. Bu da yapılan tedavinin başarısız olmasına neden olur.

Bundan dolayı implant markası seçilirken ekonomik olması gözetiliyorsa mutlaka marka araştırılmalı, gerekli klinik test onaylarını alıp almadığı konusuna dikkat edilmeli ve doktorun onayına sunulmalı. Uzman hekim, implant tedavisini fiyatlandırırken yalnızca implantın fiyatını değil bir çok etkeni göz önünde bulunduracaktır. Örneğin, dişin ve diş etinin sağlığıyla ilgili başka sorunlar varsa ve başka uygulamalar da ek olarak yapılması gerekiyorsa bu da yapılacak tedavinin maliyetine yansıyacaktır. Böyle bir durumun tespit edilmesi ise yalnızca bir uzman hekim aracılığıyla mümkün olabilir.

Bunların dışında implantın uygulanacağı alan da implantın modelini etkileyecek ve bu da markasıyla ilgili olduğu için fiyatta değişime neden olacaktır. Böyle bir durumda hastanın kendi başına markaya karar vermesi mümkün değildir.

Öte yandan piyasadaki belirli markaların dışında kişiye özel implant uygulamaları da yapılmaktadır ancak bu uygulamaların fiyatlandırması, kişiye özel tasarım yapılacağından dolayı diğer implant uygulamalarından daha yüksek olacaktır. Kişiye özel yapılan uygulamalarda implantın çene kemiğine ve diş etine oturması, konforu ve estetik anlamda görüntüsü daha iyi olmakla birlikte maliyet daha fazla yükselecektir. Tek diş implant fiyatı, belirlemesi oldukça fazla etkene bağlı olduğu için ancak bu konuda uzman bir doktordan tavsiye alınarak belirlenebilir.

Kaynak: http://www.implantdis.net

© Copyright 2007 - 2016, All Rights Reserved

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez